Protesti pie Saeimas par un pret dzīvnieku izmantošanu cirkā

LV portāls11.05.2017

Šodien pie Saeimas norisinājās protests pret ieceri cirkā izmantot nebrīvē dzimušu savvaļas sugu dzīvniekus. Šoreiz ieradušies bija arī dalībnieki, kas atbalsta savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Šodien aptuveni 250 cilvēki pulcējās pie Saeimas, lai iestātos par ieceri veikt labojumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un liegt Latvijas cirkos izmantot jebkādus savvaļas sugu dzīvniekus. Savukārt tajā pašā laikā pie Saeimas bija atnākuši arī aptuveni 20 Rīgas cirka atbalsta biedrības organizētās protesta akcijas dalībnieki, kas centās pārliecināt deputātus atbalstīt deputātes Jūlijas Stepaņenko izvirzīto priekšlikumu, ka cirkā tiktu aizliegts izmantot brīvībā sagūstītus savvaļas sugu dzīvniekus, bet atļauts izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus.

Saeima šodien otrajā lasījumā skatīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kur pretēji atbildīgās komisijas lēmumam tomēr atbalstīja aizliegumu cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Saeimai šis likumprojekts būs jāskata vēl trešajā lasījumā.

Vairākās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm. Aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs ir Pārtikas un veterinārā dienesta iniciatīva, ar ko iestāde nāca klajā 2015. gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām.

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā paredz, ka turpmāk gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu savvaļas sugas dzīvnieku būs aizliegts apmācīt, izmantot kā atrakciju dzīvnieku un izrādīt publiski. Pārejas noteikumos paredzēts, ka aizliegums atrakcijās izmantot savvaļas dzīvniekus stāsies spēkā 2017. gada 1. jūlijā, bet attiecībā uz Rīgas cirku – 2018. gada 1. janvārī.

Vairāk par grozījumiem iespējams lasīt LV portāla publikācijāā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv