Eiropas Savienībai – 60!

LV portāls09.05.2017

9. maijs ir Eiropas diena. Šī diena tiek dēvēta arī par Eiropas Savienības dzimšanas dienu. Ar dažādiem pasākumiem to svinam arī Latvijā, un uz tiem ir aicināts ikviens interesents.

Latvijā dažādas aktivitātes – Mobilā zināšanu ekspreša un Eiropas lietu ekspertu viesošanās skolās – norisinājās jau no marta, tomēr visvairāk pasākumu notiek tieši šodien, 9. maijā.

Jau no plkst. 8.00 ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja kārtot Eiropas eksāmenu – testu internetā, lai pārbaudītu savas zināšanas ar Eiropu saistītos jautājumos. To var pildīt līdz pat plkst. 21.00 vietnē www.esmaja.lv/eiropas_eksamens.

Šodien visā Latvijā durvis ver daudzas organizācijas un uzņēmumi, piedaloties Eiropai veltītā atvērto durvju dienā. Tādējādi ikviens aicināts piedalīties pasākumos Ārlietu ministrijā, Saeimā, ES mājā, ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecībās, kā arī ES fondu finansētos projektos.

Pie Saeimas nama šodien darbojas radošā darbnīca, kas piedāvā dažādas aktivitātes saistībā ar Eiropas Savienības (ES) dzimšanas dienu un Latvijas dalību ES, tostarp apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES un nofotografēties īpašā fotostūrītī.

Savukārt Ārlietu ministrijā ir iespēja iepazīt dažādas Eiropas valstis, piedalīties konkursos, uzzināt par drošu ceļošanu, apskatīt izstādi un diskutēt par Eiropas nākotni. Detalizētāka pasākuma programma šeit.

Par citām organizācijām un iestādēm, kas šodien svin Eiropas dienu, vairāk var uzzināt www.esmaja.lv.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv