Jaunā Satversmes tiesas priekšsēdētāja – Ineta Ziemele

LV portāls08.05.2017

Šodien norisinājās Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas un par jauno ST priekšsēdētāju ievēlēja Inetu Ziemeli.

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāja krēslu cīnījās arī Gunārs Kusiņš un līdzšinējais tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš. Tomēr balsojumā noskaidrojās, ka pārsvaru guvusi Ineta Ziemele ar četrām balsīm „par” un trijām „pret”.

Tādējādi Ineta Ziemele nomaina pirms trim gadiem ievēlēto Aldi Laviņu, kurš līdz šim pildīja Satversmes tiesneša pienākumus.

Šodien notika arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Šim amatam tika izvirzīti Satversmes tiesas tiesneši Sanita Osipova un Gunārs Kusiņš. Divās vēlēšanu kārtās neviens no kandidātiem neieguva nepieciešamo balsu skaitu. Tiesa nolēma tiesas sēdē izsludināt pārtraukumu, Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas turpināsies 16. maijā.

Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē. Tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Ikviens kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums. Šis nosacījums attiecināms arī uz priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv