Mihailam Barišņikovam piešķirta Latvijas pilsonība

LV portāls27.04.2017

Šodien par īpašiem nopelniem Latvijas labā Latvijas pilsonībā uzņemts pasaulslavenais mākslinieks Mihails Barišņikovs (Mikhail Baryshnikov).

Mihails Barišņikovs ir dzimis 1948. gada 27. janvārī Rīgā. 12 gadu vecumā viņš sāka dejotāja gaitas Rīgas Horeogrāfijas skolā, mācības turpinot Ļeņingradas Horeogrāfijas skolā, bet vēlāk strādājot Ļeņingradas operas un baleta teātrī. 1974. gadā viņš emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur turpināja savu profesionālo karjeru. Lielā mērā pateicoties viņa aktīvajai darbībai baleta mākslā, ASV plašā publikā radās interese par baletu. 1986. gadā M. Barišņikovs ieguva ASV pilsonību naturalizācijas kārtībā un šobrīd ir viens no mūsu laiku labākajiem dejotājiem pasaulē. Viņš ir arī aktieris – piedalījies dažādās filmās, seriālos, kā arī teātra izrādēs.

Pagājušā gada nogalē M. Barišņikovs iesniedza Saeimai apliecinājuma vēstuli, kurā pauda pateicību par rosināto pilsonības piešķiršanu un uzsvēra, ka jūtas patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas un pilsonības piešķiršanas gadījumā apņemas to godāt pašapzinīgi un ar lepnumu.
v Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, pilsonībā var uzņemt ar Saeimas lēmumu. Pirms Saeimas balsojuma lēmuma projektu izskata Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv