Lidosta “Rīga” sagaida savu 60 miljono pasažieri

LV portāls19.04.2017

Šodien starptautiskā lidosta “Rīga” svinīgā ceremonijā sagaidīja savu 60 miljono pasažieri kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – Kurtu Almkvistu (Curt Almquist), kurš lidostā ieradās ar nacionālās aviokompānijas “airBaltic” reisu no Stokholmas.

Zviedru zinātnieks Kurts Almkvists no Upsalas zinātnes parka Rīgā ieradās, lai piedalītos zinātniskā konferencē par mežkopības jautājumiem. Viņu lidostā sagaidīja ar sarkano paklāju, deju ansambļa "Daiļrade" dejotāju goda sardzi, Rīgas Franču liceja deju kolektīva "Auseklītis" deju un dāvanām.

Svinīgajā pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš uzrunā klātesošajiem norādīja: "Aviācija ir viena no tām nozarēm, kas Latviju pasaules kartē ik gadu padara aizvien redzamāku un sasniedzamāku. Tai ir būtiska loma tautsaimniecības attīstībā mūsdienu globālajā ekonomikā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas ir sasniegts 60 miljonu apkalpoto pasažieru slieksnis, kas parāda vērienīgos soļus pretī lidostas izaugsmei. Līdz ar to varu droši apliecināt, ka šodien mēs akcentējam un novērtējam vienu no Latvijas veiksmes stāstiem, ar ko lepojamies."

Lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce uzsvēra, ka lidosta attīstās stabili un mērķtiecīgi – aug ne tikai pasažieru skaits (ik stundu lidosta "Rīga" apkalpo vairāk nekā 600 pasažierus), bet paplašinās arī maršrutu tīkls.

Savukārt "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka nacionālā aviokompānija turpmāk kāpinās pasažieru pieauguma tempu Rīgas lidostā, šovasar piedāvājot par 15% vairāk aviobiļešu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv