Latvijā ieradies Ķīnas Pārstāvju sapulces Pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs

LV portāls12.04.2017

Šodien Latvijā ieradies Ķīnas Pārstāvju sapulces (parlamenta) Pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Džans Dedzjans (Zhang Dejiang). Vizītē Latvijā viņš uzturēsies līdz pat 14. aprīlim.

Plkst. 15.00 Ķīnas parlamenta spīkers kopā ar Latvijas amatpersonām nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kam sekoja tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Pēc tikšanās Dž. Dedzjans un I. Mūrniece parakstīs abu valstu parlamentu saprašanās memorandu.

Viesojoties Latvijā, Ķīnas parlamenta spīkers tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ministru prezidentu Māri Kučinski. Tikšanās laikā ar M. Kučinski paredzēts apspriest jautājumus, kas skar abu valstu attiecības, īpaši akcentējot ekonomisko sadarbību.

Tāpat Dž. Dedzjans tiksies ar Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu, frakciju vadītājiem un deputātu grupas sadarbībai ar Ķīnas parlamentu pārstāvjiem.

Vizītes laikā Ķīnas Pārstāvju sapulces Pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs apskatīs arī Latvijas Nacionālo bibliotēku. Plānots, ka Ķīnas parlamenta spīkers bibliotēkai dāvinās grāmatas, kas papildinās Gaismas pilī pieejamo grāmatu klāstu ķīniešu valodā.

Iedzīvotāju ievērībai! Ķīnas parlamenta spīkera vizītes laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv