Latvijā vizītē ieradies Ukrainas prezidents

LV portāls04.04.2017

Šodien Latvijā ieradies Ukrainas prezidents Petro Porošenko ar kundzi Marinu Porošenko.

Plkst. 11.00 norisinājās Ukrainas prezidenta oficiālā sagaidīšanas ceremonija Rīgas pilī, kam sekoja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ukrainas prezidenta divpusējā tikšanās. Pēc tās norisinājās abu valstu divpusējo līgumu parakstīšana un preses konference, bet pēc tam Latvijas un Ukrainas valsts prezidenti piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Prezidentu kopīgajā preses konferencē Raimonds Vējonis apliecināja Latvijas solidaritāti ar Ukrainu. Latvijas valsts prezidents vēstīja, ka ir jāsaglabā starptautiskā solidaritāte un vienota Eiropas Savienības politika attiecībā pret Ukrainu, jo tas ir svarīgs atbalsts Ukrainas centieniem stabilizēt situāciju reģionā un veicināt ilgtspējīgu mieru savā valstī. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Ukrainas valdības līdz šim paveikto, īstenojot valsts pārvaldes un ekonomiskās reformas, vienlaikus aicinot nezaudēt reformu tempu.

Ukrainas prezidenta vizītes laikā Rīgā tika pieņemts prezidentu kopīgais paziņojums, kā arī parakstīta Latvijas un Ukrainas starpinstitūciju vienošanās par sadarbību vides aizsardzības jomā.

Vizītes laikā Ukrainas prezidents tiksies arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, lai apspriestu jautājumus, kas skar abu valstu sadarbību, Ukrainā notiekošos reformu procesus, kā arī drošības situāciju reģionā.

Petro Porošenko plāno arī tikties un ieturēt darba pusdienas ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Savukārt viņa kundze Marina Porošenko atsevišķā programmā apmeklēs Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Rīgas Ukraiņu vidusskolu un Vaivaru pamatskolu.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv