Apvienojas kopīgai cīņai pret krāpšanu kampaņā “#atkrāpies”!

LV portāls29.03.2017

Pirmo reizi Latvijā vairāk nekā 20 valsts pārvaldes institūcijas un sadarbības partneri ir apvienojušies kopīgā pretkrāpšanas iniciatīvā “#atkrāpies”!

Kampaņā īpaša uzmanība tiks pievērsta preventīvajiem pasākumiem – sabiedrības informētības un izpratnes veicināšanai par ēnu ekonomiku, krāpšanu un negatīvajām sekām, kādas tā atstāj uz katru indivīdu un valsts kopējo labklājības līmeni. Tāpat tiks akcentētas un skaidrotas iespējas vērsties attiecīgajās tiesībsargājošās iestādēs, ja radušās aizdomas vai zināmi konkrēti krāpšanas gadījumi.

Jau nākamā mēneša laikā visas kustībā iesaistītās organizācijas nodrošinās plašu informāciju, izglītojot sabiedrību par krāpniecības kaitējumu un sniedzot praktiskus padomus, kā nekļūt par krāpnieku upuriem un neiegādāties viltotas preces. No šā gada 31. marta līdz 2. maijam veikalā „Riga Plaza” apmeklētāji varēs apskatīt kampaņas laikā tapušo izstādi, lai rūpīgāk iepazītos ar dažāda veida viltojumiem.

Šis ir pirmais gads, kad saskaņā ar „ES finanšu interešu aizsardzības koordinācijas dienesta (AFCOS) darbības stratēģiju 2017.–2019.gadam” Latvijā notiek tiesībsargājošo iestāžu iniciatīva kopīgi sadarboties krāpšanas apkarošanas un sabiedrības izglītošanas jautājumos.

Pretkrāpšanas kustībā aicināti iesaistīties visi Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas – gan ikdienā apņemoties rīkoties godprātīgi, gan nestāvot malā un ziņojot, ja pamanītas krāpnieciskas darbības. Vairāk informācijas šeit.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv