25. marts – mācību stunda, kuru nedrīkst aizmirst

LV portāls25.03.2017

Katru gadu 25. marts ir datums, kad sirdī iesmeldzas, atceroties pagātni, – pirms 68 gadiem daudzus Latvijas iedzīvotājus skāra tumšākā diena viņu dzīvē.

1949. gada 25. marts ir diena, kad vairāk nekā 13 tūkstošus Latvijas ģimeņu ar varu sasēdināja kravas automašīnās vai zirga pajūgos, lai dotos uz lielākajām dzelzceļa stacijām, no kurienes vīriešus, sievietes, sirmgalvjus un bērnus cilvēku pārvadāšanai pielāgotos dzelzceļa kravas vagonos izveda uz Sibīriju.

No 25. līdz 30. martam no Latvijas tika izsūtīti 42 125 cilvēki.

Lopu vagonos iekrāva un uz svešu zemi nebūtībā aizsūtīja vairāku paaudžu garumā uzkrātās zināšanas, uzņēmību, paraugu un priekšzīmi nākamajām paaudzēm, kas izšķīda un gāja bojā Sibīrijas smagajos apstākļos un bargajā klimatā.

25. marts nav tikai kārtējā piemiņas diena kalendārā – tā ir mācību stunda, kuru nedrīkst aizmirst.

Lai pieminētu šo vēstures notikumu, šodien visas dienas garumā norisināsies dažādi atceres pasākumi:

  • 10.00 Šķirotavas stacijā norisināsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.
  • 12.30 ikviens aicināts piedalīties piemiņas gājienā no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur plkst. 13.00 notiks svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.
  • Pēcpusdienā, plkst. 16.00, Latvijas Kara muzejā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts koncerts "Celies, mana dvēsele!". Tajā pašā laikā piemiņas koncerts norisināsies arī kultūras centrā "Mazā ģilde".
Savukārt dienas noslēgumā, plkst. 19.00, ikviens aicināts uz koncertu "Dona nabis pacem" Rīgas Domā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv