Informēs iedzīvotājus par vēlēšanu iecirkni

LV portāls22.03.2017

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) no šodienas, 22. marta, līdz 24. martam sagatavos un vēlētājiem uz deklarēto dzīvesvietas adresi nosūtīs vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts vēlēšanām.

2017. gads ir pašvaldību vēlēšanu gads – pēc nepilniem 4 mēnešiem, 3. jūnijā, Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti.

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs balsstiesīgais pilsonis vēlēšanām tiek iekļauts sava iecirkņa sarakstā atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas. Lai informētu par vēlēšanu iecirkni un balsošanas kārtību, PMLP vēlētājiem uz deklarētās dzīvesvietas adresi pa pastu nosūta informatīvu vēstuli par vēlēšanām.

Centrālā vēlēšanu komisija ziņo, ka, sākot no 27. marta līdz 16. maijam (18. dienai pirms vēlēšanu dienas) sākotnēji piešķirto iecirkni varēs mainīt, izvēloties jebkuru citu iecirkni attiecīgās pašvaldības teritorijā vai tajā pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums.

Savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot arī internetā šeit.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv