Latvijā uzturas bijušais ASV valsts sekretārs

LV portāls21.03.2017

Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien, 21. martā, tikās ar bijušo ASV valsts sekretāru Džonu Keriju (John Kerry), lai apspriestu pasaules ekonomikas tendences, kā arī ekonomiskās sadarbības ar ASV potenciālu.

Dž. Kerijs šonedēļ Latvijā ir ieradies divu dienu privātā vizītē. Vizītes mērķis ir gūt labāku izpratni par ekonomisko vidi un uzņēmējdarbības noskaņojumu Latvijā, kā arī uzsvērt Amerikas investīciju nozīmi reģionā. Viņš uzskata, ka šai pasaules daļai ir milzīgs potenciāls, tādēļ viņš apsver iespējas iesaistīties biznesā un kļūt par investoru.

„Jums ir spēcīga izglītības sistēma. Jums ir sagatavots un strādāt gribošs darbaspēks. Jūs esat Eiropas Savienības dalībvalsts, kas ir svarīgi dažādu noteikumu un standartu ievērošanā uzticamības un caurspīdīguma nodrošināšanai. Un jums ir griba un pieprasījums. Tie ir būtiski tirgus, dzīvotspējīga tirgus priekšnosacījumi,” uzskata Džons Kerijs, kurš saskata vairākas Latvijas priekšrocības salīdzinājumā ar citām valstīm.

Viņš piekrīt, ka pieaugusi ASV investoru interese par Baltijas reģionu. Tas esot saistīts arī ar ASV un NATO sniegtajām drošības garantijām. Bijušais valsts sekretārs arī atzīst investīciju saistību ar pašreizējiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, jo ekonomiskā politika un ārpolitika mūsdienās ir vienotas – investīcijas stiprina valstis un līdz ar to pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā veicina drošību.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv