Latvijā viesojas Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs

LV portāls23.02.2017

Šodien Rīgā viesojas Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs (François-Philippe Champagne), kurš tikās ar Latvijas augstākajām amatpersonām.

Tieši šodien, Kanādas ministra vizītes dienā, Saeima ratificējusi ES un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA), kas paver iespējas paplašināt ekonomisko un tirdzniecības sadarbību starp Latviju un Kanādu. Latvija ir pirmā valsts, kas to ratificē. Abas amatpersonas uzsvēra šī soļa nozīmīgumu, norādot, ka tā spēkā stāšanās rezultātā ir prognozējami tikai plusi, ne mīnusi.

Tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski amatpersonas norādīja, ka abu valstu ekonomiskajai sadarbībai ir potenciāls augt. Apspriežot drošības jautājumus, M. Kučinskis uzsvēra Kanādas vadītās daudznacionālā bataljona kaujas grupas izvietošanas Latvijā nozīmīgumu. Paredzēts, ka pirmie Kanādas karavīri Latvijā varētu ierasties martā vai aprīlī, bet jau septembrī spēki varētu būt pilnībā komplektēti.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru, pauda gandarījumu par abu valstu aktīvo politisko dialogu, sadarbību drošības un aizsardzības, kā arī ekonomikas jomā.

Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra dienas kārtībā bija arī tikšanās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuras laikā ministri atzina, ka svarīgi ir skaidrot sabiedrībai ieguvumus un iespējas pēc CETA nolīguma noslēgšanas. Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Kanādas ekonomiskajai sadarbībai ir liels potenciāls un lietderīga būtu biznesa delegāciju iekļaušana abu valstu amatpersonu vizītēs. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka Latvija ir kļuvusi par Kanādas uzņēmuma "Bombardier" vārda nesēju pasaulē.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv