Rīgā tiekas Baltijas un Vācijas valsts prezidenti

LV portāls09.02.2017

Rīgā šodien ieradušies Igaunijas un Lietuvas valsts prezidenti, lai pulcētos uz ikgadējo tikšanos. Šoreiz tā ir četrpusēja tikšanās, jo tai pievienojās arī Vācijas prezidents, kurš savu prezidentūru sāka ar Vācijas valsts vizīti Baltijas valstīs.

Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa, Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites, Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas un Vācijas prezidenta Joahima Gauka tikšanās laikā tika pārrunāti aktuāli starptautiskās sadarbības un drošības jautājumi, bet pēc darba pusdienām visu četru valstu prezidenti sniedza kopīgus preses paziņojumus.

Pēc tikšanās Latvijas prezidents Raimonds Vējonis sacīja, ka „nepieciešama steidzama un kopīga rīcība, lai saliedētu Eiropas Savienību un nostiprinātu Eiropas projekta nozīmi iedzīvotāju acīs”.

Valsts prezidents norādīja, ka šobrīd nepieciešams strādāt pie NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanas, kā arī NATO dialoga veidošanas ar Krieviju. Tāpat valstu prezidenti bija vienisprātis, ka nepieciešams veicināt aktīvāku koordināciju starp ES un NATO jautājumos par hibrīdo apdraudējumu, kiberdrošību, stratēģisko komunikāciju un atbalstu Austrumu partneriem.

Tikšanās laikā pārrunāta arī attiecību veidošana ar jauno ASV administrāciju, vienojoties, ka transatlantiskā saite joprojām ir Eiropas drošības un aizsardzības stūrakmens.

Pēc četrpusējās tikšanās R. Vējonis un Vācijas prezidents J. Gauks divpusējās darba tikšanās laikā piedalījās reformācijas 500. gadadienai veltītos svinīgos pasākumos.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv