Latviju oficiālā vizītē apmeklē Polijas Seima priekšsēdētājs

LV portāls01.02.2017

Šodien Latvijā oficiālā vizītē ieradies Polijas Seima priekšsēdētājs Mareks Kuhciņskis (Marek Kuchciński) un viņa vadītā delegācija.

Polijas Seima priekšsēdētājs šodien tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, kura uzsvēra, ka Polija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas partneriem NATO. Viņa atzina, ka šobrīd primārais uzdevums ir NATO Varšavas samita lēmumu īstenošana, arī sniedzot visu nepieciešamo atbalstu sabiedroto klātbūtnes nodrošināšanai.

Abu valstu amatpersonas bija vienisprātis, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jābūt saliedētām un vienotām arī nākotnē. ES jāattīstās kā neatkarīgu valstu savienībai.

I. Mūrniece atzinīgi vērtēja arī sadarbību ar poļu diasporu, kas ir aktīva mūsu sabiedrības daļa.

Polijas Seima priekšsēdētājam paredzētas tikšanās arī ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi, Ministru prezidentu Māri Kučinski, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kā arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski un komisijas deputātiem.

Vizītes laikā M. Kuhciņskis kopā ar Latvijas kolēģiem nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī vēl tiksies ar Latvijas poļu kopienas pārstāvjiem un piedalīsies izstādes "Viņus nošāva ar šāvienu pakausī. Katiņas slaktiņš" atklāšanā Latvijas Kara muzejā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv