Baltijas valstu premjerministri paraksta trīspusēju līgumu par „Rail Baltica”

LV portāls31.01.2017

Šodien, 31. janvārī, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā Baltijas premjerministru tikšanās laikā tika parakstīts trīspusējs starpvaldību līgums par projekta „Rail Baltica” turpmāko virzību.

Līgumu par projekta „Rail Baltica” realizāciju parakstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Ministru kabinets likumprojektu par Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdības līgumu saistībā ar „Rail Baltica” dzelzceļa savienojuma izveidi atbalstīja 24. janvāra sēdē. Lai parakstītais līgums oficiāli stātos spēkā, tas jāratificē visu Baltijas valstu nacionālajos parlamentos. Pēc līguma parakstīšanas Tallinā to paredzēts nodot ratifikācijai Saeimā.

„Rail Baltica” ir nozīmīgs infrastruktūras projekts ne tikai Baltijas valstīm, bet arī Polijai un Somijai, kā arī Eiropas Savienībai, kuras mērķis ir attīstīt Eiropas transporta tīklus, tostarp Ziemeļjūras–Baltijas jūras transporta koridoru.

Līgums apstiprina Baltijas valstu pausto apņemšanos projektu realizēt līdz 2025. gadam, lai 2026. gadā sāktu līnijas ekspluatāciju. Tāpat līgums norāda uz Eiropas Savienības finansējuma nozīmi projekta realizēšanā.

Līgums definē, ka kopīgi uzbūvētā infrastruktūra pieder valstij, kuras teritorijā tā atrodas, un pārvaldītājam tiks nodrošināta nepieciešamā piekļuve.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv