RPIVA studenti un personāls protestē pret augstskolas reorganizāciju

LV portāls25.01.2017

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studenti un personāls šodien devās protesta gājienā, lai nodotu atbildīgajām institūcijām vēstuli pret augstskolas reorganizāciju.

Kā ziņo aģentūra LETA, ir savākti 3500 paraksti, kurus plānots iesniegt Saeimai, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Augstākās Izglītības padomei (AIP) un Ministru kabinetam.

Šodien aptuveni 150 RPIVA studenti un personāls devās gājienā no Saeimas uz IZM, kur turpināja ceļu uz Augstākās izglītības padomi, noslēdzot protesta gājienu pie Ministru kabineta. Tur protesta gājiena dalībnieki pieprasīja izglītības ministra Kārļa Šadurska demisiju.

Kā ziņots, IZM pieņēma lēmumu ar 2017. gada augustu reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU).

Ņemot vērā, ka pedagoģijas jomā Latvijā patlaban ir vērojama liela sadrumstalotība, mērķis ir panākt efektīvu ierobežoto resursu izmantošanu, paaugstināt studiju un zinātniskās pētniecības kvalitāti un veicināt augstākās izglītības iestāžu konkurētspēju.

Tādējādi no RPIVA reorganizācijas ieguvēji būs gan studējošie, gan mācībspēki, gan pašvaldības, jo būs pieejama prestiža izglītība, moderna izglītības infrastruktūra un akadēmiskie resursi, kuros IZM turpmākajos gados turpinās ieguldīt ievērojamus struktūrfondu līdzekļus. Tāpat paredzēts, ka gan studējošajiem, gan personālam būs plašākas pētniecības, mobilitātes un izaugsmes iespējas.

Atsaucoties uz publiski izskanējušajām studentu bažām, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzsver: "Studentu bažas ir saprotamas, taču tām nav racionāla pamata. Ikviens varēs turpināt studijas kā līdz šim, arī visās astoņās filiālēs un tajās studiju programmās, kas ir izvēlētas. Tiks saglabātas gan budžeta vietas, gan nemainīga studiju maksa."

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv