Aprit 26 gadi kopš janvāra barikādēm

LV portāls20.01.2017

1991. gada 20. janvārī trīs Baltijas republiku iedzīvotāji drosmīgi nevardarbīgā veidā iestājās par savām valstīm. Šodien pieminam vēsturiskos notikumus.

Barikāžu atceres un aizstāvju piemiņas pasākumos piedalās arī valsts augstākās amatpersonas, kuras jau pulksten 10.00 iededza piemiņas ugunskuru Doma laukumā. No pulksten 11.00 Doma laukumā apmeklētājiem būs atvērta 1991. gada barikāžu muzeja ceļojošā izstāde muzeobusā. Bet pulksten 14.00 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā. Savukārt agrā pēcpusdienā, pulksten 16.00, pie Saeimas nama iekurinātā ugunskura dalīties atmiņās par 1991. gada notikumiem aicināti barikāžu dalībnieki, tā laika politiskie darbinieki un žurnālisti. Pēc tam Saeimas namā notiks izdevuma "Janvāra hronika. Latvijas Republikas Augstākās padomes barikāžu laika preses relīzes" papildinātā izdevuma elektroniskās versijas atvēršana.

Pēc grāmatas atvēršanas paredzēta Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces tikšanās ar 1991. gada janvāra barikāžu laika žurnālistiem, kas ir ikgadējs Saeimas pasākums, jo televīzijā, radio un laikrakstos strādājošajiem tajā laikā bija nozīmīga loma Latvijas ceļā uz neatkarības atjaunošanu.

Savukārt Rīgas Dome aicina ikvienu apmeklēt barikāžu aizstāvju atcerei veltīto koncertu "Uz jaunām debesīm" Rīgas Domā, kas notiks šodien plkst. 18.00. Ieeja koncertā ir bez maksas.

LV portāla rakstā "Tās 1991.gada barikāžu gaišās naktis" iespējams iepazīties ar interesantiem faktiem par šo nozīmīgo laiku Latvijas vēsturē.

Tāpat hronoloģiskā vēstures notikumu secībā dalās arī Sarmīte Baltiņa 2008. gada Foto Faktā, kur fakti aktuāli arī šobrīd. Šajā publikācijā iespējams apskatīt arī vēsturiskas fotogrāfijas.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv