Elita Krūmiņa būs Valsts kontroliere vēl četrus gadus

LV portāls19.01.2017

Šodien Saeimas sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja Elitu Krūmiņu valsts kontrolieres amatā uz otro pilnvaru termiņu.

Elita Krūmiņa bija vienīgā kandidāte uz šo amatu. Viņas kandidatūru pieteica septiņi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti, kā arī opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība. Par E. Krūmiņas apstiprināšanu amatā nobalsoja 85 deputāti.

Ziņu aģentūra LETA vēsta, ka starp Valsts kontroles prioritātēm arī turpmāk būs lietderības revīzijas un atbildības izvērtēšanas jautājums. Tāpat iestādes redzeslokā būs arī daudz citu jautājumu, piemēram, aktīva starptautiska sadarbība, sabiedrības informēšana par uzlabojumiem, kas notikuši pēc revīzijām, kā arī citi jautājumi.

E. Krūmiņai pirmā termiņa pilnvaras beigsies 2017. gada 23. janvārī. Valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem. Viena un tā pati persona šo amatu nedrīkst ieņemt vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Pirms kļūšanas par valsts kontrolieri 2005. gadā E. Krūmiņa tika iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un trešā revīzijas departamenta direktori, bet 2009. gadā atkārtoti ievēlēta par Valsts kontroles padomes locekli. No 2004. līdz 2005. gadam viņa strādāja „Parex bankā” par projektu vadītāju un reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju, savukārt no 1998. līdz 2004. gadam – Finanšu ministrijā. Pirms tam no 1995. līdz 1998. gadam Krūmiņa bija SIA „Zemgales nafta” revidente. Pirms tam dažādās firmās galvenā grāmatveža vietniece un ekonomiste. Elita Krūmiņa mācījusies Latvijas Universitātē, kur ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv