Lietuvas premjerministrs ierodas savā pirmajā vizītē Latvijā

LV portāls12.01.2017

Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien tikās ar Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli, kuram šī ir pirmā darba vizīte Rīgā.

Pēc Latvijas un Lietuvas valdību vadītāju tikšanās norisinājās preses konference, kurā amatpersonas skaidroja, ka apņēmušās ātrāk pieņemt lēmumus par Latvijas un Lietuvas robežas līgumiem un ekonomiskās sadarbības līgumiem.

Puses pārrunāja arī paveiktos darbus, vienojās koordinēt militārās jomas iepirkumus un sadabību robežsardzes darbā, lai novērstu nelegālo migrāciju uz Latvijas un Lietuvas robežām.

Abu valstu premjeri pārrunāja "Rail Baltica" projekta virzību, kā arī enerģētiskās neatkarības nodrošināšanas jautājumus. Lietuvas premjerministrs sacīja, ka Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināls ļauj apgādāt ar gāzi visas trīs Baltijas valstis, kā arī daļu Ziemeļpolijas. Un šis ir labs piemērs, kādā veidā Baltijas valstīm iespējams sadarboties.

Tomēr M. Kučinskim un Lietuvas Ministru prezidentam ir atšķirīgi redzējumi par obligātā militārā dienesta atjaunošanu savās valstīs. Latvijas Ministru prezidents neatbalsta obligātā militārā dienesta atjaunošanu Latvijā, kamēr Lietuvā armijas stiprināšanas nolūkā tiks atjaunots obligātais militārais dienests.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv