Difterija ir dzīvībai bīstama infekcijas slimība. Vakcinējies!

LV portāls04.01.2017

Pēdējo trīs gadu laikā Latvijā reģistrēts 51 difterijas saslimšanas gadījums, kas ir teju trešdaļa no visiem difterijas saslimšanas gadījumiem Eiropas Savienībā. Tāpēc šodien tiek sākta difterijas profilaksei veltīta kampaņa "Pasargāts, jo vakcinēts!".

Kā šodien preses konferencē norādīja Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs Uga Dumpis, lai difterijas infekcija neizplatītos tālāk, pret šo infekciju jābūt vakcinētam konkrētam pacientu skaitam. Tomēr Latvija ir vienīgā valsts ES, kur konstanti redzami slimības uzliesmojumi. U. Dumpis sacīja, ka vienīgais skaidrojums tam ir nepietiekamā vakcinācijas aptvere.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja, ka tā ir nepieņemama situācija, jo vakcināciju pret šo slimību apmaksā valsts.

Lai informētu sabiedrību par šo saslimšanu un vakcinācijas nozīmību, Slimību profilakses un kontroles centrs līdz marta beigām organizēs informatīvu kampaņu. Tajā ar dažādu informācijas kanālu palīdzību plānots uzrunāt sabiedrību un ārstus, lai informētu par šo infekciju un tādējādi veicinātu vakcinēšanos.

Nozares speciālisti atgādina, ka difterija ir ļoti lipīga un dzīvībai bīstama infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu ceļā, no saslimšanas ar to var pasargāt tikai savlaicīga un regulāra vakcinācija. Latvijā vakcināciju pret difteriju veic divu, četru, sešu un 12 līdz 15 mēnešu vecumā, bet pēc tam – septiņu un 14 gadu vecumā.

Imunitāte nesaglabājas visu mūžu, tāpēc ik pēc 5–10 gadiem ir nepieciešams veikt revakcināciju. Difterijas vakcīna ir valsts apmaksāta un pieejama ģimenes ārstu praksēs vai ārsta norādītā vakcinācijas kabinetā.

KOMENTĀRI
2
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv