Robežas šķērsošana bērnam

J
jautā:
24. martā, 2011
Inara Munda

Gribu aizbraukt atpūsties ar bērniem (15 un 16 gadus veci) uz Angliju, Skotiju. Vai vajadzīga tēva piekrišana bērniem, šķērsojot robežu uz šīm valstīm?

A
atbild:
25. martā, 2011
Inese Matisāne
LV portāls

Kārtību, kādā bērni šķērso valsts robežu, nosaka 2010. gada 3. augusta Ministru kabineta noteikumi Nr. 721, kas izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas Valsts robežas likuma 10. panta piekto daļu un Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76. panta otro daļu.

Bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts vecāka pavadībā, uzrādot šādus dokumentus:

• tā vecāka ceļošanas dokumentu ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu;
• bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.

Tādējādi, ja bērns ceļo kopā ar vienu no vecākiem, otra vecāka piekrišana nav nepieciešama.

Jāatceras, ka ārvalstu robežas šķērsošanas noteikumus nosaka attiecīgā valsts, uz kuru ceļosiet. Ja vēlaties iegūt detalizētu informāciju par konkrētas valsts robežas šķērsošanas un muitas noteikumiem, lūdzam iepriekš sazināties ar attiecīgās valsts vēstniecību.

Vairāk par šo tematu varat lasīt LV.LV publikācijā: