Lasīšanai: 1 minūte

Autostāvvietas ierīkošanas standarts

J
jautā:
22. aprīlī, 2024
Laima

Labdien! Vai ir noteikti standarti, cik platai Rīgas pašvaldībā jābūt daudzdzīvokļu mājas vienai pazemes stāvvietai? Vai drīkst izvietot divas blakus esošas stāvvietas bez iespējas atvērt durvis un izkāpt ārā no mašīnas, nesabojājot otru mašīnu? Vai šāda veida stāvvietas iespējams saskaņot būvvaldē?

A
atbild:
Šodien

Prasības autostāvvietu ierīkošanai ir noteiktas konkrētās pašvaldības vispārīgajos teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumos (teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos).

Autostāvvietu izveidi (projektēšanu, būvniecību, rekonstrukciju) reglamentē Latvijas valsts standarts LVS 190-7:2002 “Vienlīmeņa autostāvvietu projektēšanas noteikumi”.

Atļauju izveidot autostāvvietu izsniedz par konkrēto administratīvo teritoriju atbildīgās pašvaldības būvvalde.