Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai MUN maksātājs vienlaikus var būt darba ņēmējs tādas pašas nozares uzņēmumā

J
jautā:
20. aprīlī, 2024
Reinis

Sveiki! Vai kā pašnodarbinātais un MUN nodokļa maksātājs varu paralēli būt darbinieks ārvalsts uzņēmumā (Ungārijā), ja minētais uzņēmums darbojas tajā pašā nozarē, kurā es strādāju?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” izpratnē mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs ir pašnodarbināta persona.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vienlaikus par ienākumiem no saimnieciskās darbības nevar maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli vai samazināto patentmaksu.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs paralēli var būt darba ņēmējs. MUN maksātājam nav liegts kļūt par darba ņēmēju uzņēmumā tādā pašā nozarē, kādā viņš darbojas kā pašnodarbinātais.