Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai policijai jāinformē par kaimiņu iesniegto sūdzību

J
jautā:
21. martā, 2024
Zenta

Mūsu policijas inspektors (Rīgā, Latgales priekšpilsētā) par mani pirmo reizi no kaimiņiem saņēma sūdzību. Vai inspektoram bija man jāpaziņo, ka ir saņemta sūdzība?

A
atbild:
25. martā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Valsts policijas amatpersonai nav pienākuma informēt par iesniegumu kā tādu. Ja tiks pieņemts lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu, par šo lēmumu pie atbildības saucamā persona tiks informēta (Administratīvās atbildības likuma 122. pants).

Vienlaikus jānorāda, ka lēmumā nebūs informācijas par konkrēto ziņotāju. Atbilstoši minētā likuma 37. pantam personas, kura ziņoja par administratīvo pārkāpumu, cietušā, kā arī liecinieka datiem ir ierobežotas pieejamības informācijas statuss. Personas dati ir pieejami tikai amatpersonai, augstākai amatpersonai un tiesai. Personas dati ir pieejami arī citām personām, ja datu subjekts ir piekritis savu datu apstrādei.