Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kur lūgt sadalīt naudas soda samaksu daļās

J
jautā:
19. martā, 2024
Ivonna

Kur vērsties, lai vienotos par naudas soda (par braukšanu bez OCTA) samaksu daļās?

A
atbild:
25. martā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 266. panta otrajai daļai, ja ir objektīvi apstākļi, kuru dēļ sodītā persona naudas soda brīvprātīgas izpildes termiņā nevar pilnā apmērā izpildīt nolēmumu par sodu, iestāde var sadalīt naudas soda izpildi daļās, nepārsniedzot sešu mēnešu periodu no dienas, kad nolēmums par sodu stājas spēkā.

Sodītajai personai rakstveida iesniegums par naudas soda sadalīšanu daļās jāiesniedz iestādei, kas uzlikusi administratīvo sodu. Turklāt tas jādara brīvprātīgas izpildes termiņa ietvaros (minētā panta trešā daļa). Iesniegums jāiesniedz motivētā veidā, norādot apstākļus, kas patiesi liedz naudas soda apmaksu veikt brīvprātīgas izpildes termiņā.