Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Dokumenta kopijas apliecināšana

J
jautā:
11. martā, 2024
Raimonds

Vai slimnīcas galvenajam ārstam ir tiesības apstiprināt pilnvaru pensijas saņemšanai?

A
atbild:
14. martā, 2024

No jautājuma nav saprotams, vai runa ir par pilnvaras izdošanu/apliecināšanu vai tomēr par pilnvaras kopijas apliecināšanu. Ja fiziskā persona pilnvaro citu fizisko personu veikt kādas darbības, tad pilnvaru apliecina zvērināts notārs. Savukārt pilnvaras kopiju var apliecināt arī slimnīcas galvenais ārsts, ja viņa rīcībā apliecināšanas laikā bija pilnvaras oriģināls. Ministru kabineta noteikumi Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” paredz, ka dokumenta atvasinājumu var apliecināt gan organizācija, gan fiziskā persona