Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Nevienu kopīpašnieku nevar piespiest palikt kopīpašumā

J
jautā:
06. martā, 2024
Anna

Dzīvoklis ir mantojumā diviem īpašniekiem. Es vēlētos dzīvokli pārdot, sadalot naudu, vai arī otrs īpašnieks atpērk manu daļu. Bet otrs īpašnieks negrib ne vienu, ne otru. Vai pastāv cita iespēja, kā atrisināt šo jautājumu?

A
atbild:
14. martā, 2024

Civillikuma 1074. pants noteic, ka nevienu kopīpašnieku nevar piespiest palikt kopīpašumā, ja vien tā nodibināšanas noteikumi nerunā tam pretim; turpretim katrs kopīpašnieks var katrā laikā prasīt dalīšanu. Informācija par šo tēmu ir pieejama LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Kopīpašuma izbeigšana”.