Lasīšanai: 1 minūte

Vai var pārdot tikai ēku, bet nepārdot zemi

J
jautā:
02. martā, 2024
Andris

Īpašnieks vēlas pārdot savu zemesgabalu, uz kura atrodas viņa īpašums, māja, ko paredzēts atstāt savā īpašumā. Vai šāds darījums ir iespējams, ja īpašumam ir kultūras pieminekļa statuss?

A
atbild:
04. martā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 968. pants nosaka: “Uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu. Tātad nekustamais īpašums (zeme un ēka uz tās) ir uzskatāms par vienu īpašumu. Ēku ir tiesības pārdot tikai kopā ar zemi.