Ja nepiekrīt apelācijas instances tiesas nolēmumam

J
jautā:
19. februārī, 2024
Aina

Ko darīt, ja pirmās instances civiltiesa ir sniegusi pozitīvu lēmumu, bet apelācijas tiesa to noraidījusi? Spriedumā norādītie aspekti liecina par to, ka tiesa nav rūpīgi izlasījusi paskaidrojumus un sniedz nekorektus apgalvojumus spriedumā, kas neatbilst aprakstošajai daļai.

A
atbild:
26. februārī, 2024

Apelācijas instances tiesas nolēmumā jābūt norādītam, vai nolēmums ir pārsūdzams kasācijas instancē, un ja ir, tad kādā kārtībā. Ne visi apelācijas instances tiesas nolēmumi ir pārsūdzami, piemēram, vienkāršotās procedūras lietās apelācijas instances tiesas spriedums kasācijas instancē nav pārsūdzams un stājas spēkā tā pasludināšanas dienā (Civilprocesa likuma 440.¹² pants).

Ja izsniegtajā apelācijas instances tiesas nolēmumā ir norādīts, ka to var pārsūdzēt kasācijas instancē, tad jums, lai saņemtu pilnvērtīgu juridisko konsultāciju un sagatavotu kasācijas sūdzību, būtu ieteicams vērsties pie zvērināta advokāta.

Vairāk par tiesu sistēmu Latvijā varat izlasīt LV portālā publicētajā rakstā “Kā darbojas tiesu sistēma Latvijā?”.