Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai maksā arī invaliditātes pensiju, ja ir piešķirta vecuma pensija

J
jautā:
06. februārī, 2024
Anere

Labdien! Vai var saņemt invaliditātes pensiju, ja ir piešķirta vecuma pensija? Vai iespējams no tām saņemt tikai vienu?

A
atbild:
07. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sasniedzot pensijas vecumu, maksā vienu – vecuma – pensiju. Ja līdz tam saņemta invaliditātes pensija, to izmaksā līdz vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamā vecuma sasniegšanai. Ja invaliditātes pensija ir lielāka par aprēķināto vecuma pensiju, piešķir vecuma pensiju, kas noteikta invaliditātes pensijas apmērā. Tātad invaliditātes pensijas vietā piešķirtā vecuma pensija nevar būt mazāka par iepriekšējo – invaliditātes – pensiju. Tas ir noteikts likumā “Par valsts pensijām”.

Pensijai var piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumu, kura apmēru ietekmē invaliditātes grupa (I un II grupai nodokļa papildu atvieglojums – 154 eiro, III grupai – 120 eiro mēnesī).