Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieks var uzteikt darba līgumu jebkurā laikā

J
jautā:
02. februārī, 2024
Sintija

Darba līgums noslēgts uz noteiktu laiku. Vai darbinieks var pārtraukt darba attiecības pirms līgumā noteiktā termiņa beigām (piemēram, ja atrod citu darbu)?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības jebkurā laikā (t. sk. slimības, atvaļinājuma, komandējuma laikā) iesniegt uzteikumu. Apstāklis, ka jums ir noslēgts darba līgums uz noteiktu laiku, nemaina jūsu tiesību apmēru.

Darba likuma 100. pantā norādītais viens mēnesis darbinieka uzteikuma termiņam ir maksimālais laiks, kāds darba devējam dots, lai aizejošā darbinieka vietā varētu nodrošināt cita darbinieka nolīgšanu. Iesniedzot uzteikumu DL 100. panta pirmās daļas kārtībā, jums nav jāmin iemesls, kāpēc izbeidzat darba attiecības.