Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Pedagoga palīga minimālā algas likme 2024. gadā

J
jautā:
27. decembrī, 2023
Inga

Labdien! Vēlējos noskaidrot, kāda būs pedagoga palīga minimālā algas likme no 01.01.2024. Paldies!

A
atbild:
03. janvārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 3. pielikuma “Pedagogu darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme” 5. punktā noteikts, ka pedagoga palīga darba slodze nedēļā ir 30 astronomiskās stundas, no kurām ne vairāk kā 70% paredzēti mācību stundu/nodarbību vadīšanai. Izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties arī par citu darba slodzes sadalījumu. Atbilstoši šādai slodzei zemākā darba algas likme ir 1145 eiro, kas ir par 125 eiro vairāk nekā 2023. gadā.