Studiju kursa apguves vērtējuma uzlabošana

J
jautā:
25. decembrī, 2023
Alīna

Labdien! Zinu par kursu pielīdzināšanu pirms kursa apguves uzsākšanas. Vai var apgūt to pašu kursu vēlreiz tajā pašā augstskolā vai kādā citā pēc vērtējuma izlikšanas un aizstāt vērtējumu diplomā?

A
atbild:
03. janvārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Kad jūs saņemat vērtējumu par studiju kursa apguvi, mācībspēks to ieraksta protokolā. Saņemtais vērtējums tiek fiksēts arī studējošā personas lietā esošajos dokumentos. Šajā gadījumā arī kursa docētājam nav tiesību atkārtoti izvērtēt kursa apguves līmeni. Ja par kursa apguvi saņemts nepietiekams vērtējums, augstskola nosaka termiņu, līdz kuram tas jāuzlabo. Tāpat augstskola iekšējā normatīvajā regulējumā var noteikt arī nosacījumus kursa apguves sekmīga vērtējuma uzlabošanai, ja tāds ir paredzēts.

Tā kā ārējie normatīvie akti nenosaka vienotu saņemtā vērtējuma uzlabošanas kārtību, jums ir jāsazinās ar studiju programmas direktoru un/vai augstskolas vai fakultātes studiju daļu.