Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kurā gadā varēs doties pensijā

J
jautā:
14. decembrī, 2023
Līga

Esmu izaudzinājusi sešus dēlus un trīs meitas. Esmu dzimusi 1966. gadā. Darba stāžs ir 26 gadi. No cik gadu vecuma varēšu doties priekšlaicīgā pensijā?

A
atbild:
15. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna vecākam vai aizbildnim, kurš ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus, ir tiesības piecus gadus ātrāk pieprasīt vecuma pensiju, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem.

Likumā “Par valsts pensijām” noteiktais vispārējās pensionēšanās vecums ik gadu par trim mēnešiem palielinās, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi. Vienlaikus pakāpeniski paaugstinās arī ātrākas pensionēšanās vecums.

1966. gadā dzimušajiem likumā noteiktās tiesības uz ātrāku pensionēšanos būs 60 gadu vecumā – 2026. gadā –, kad vispārējais pensijas vecums būs 65 gadi.