Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, ja saņemts maksājums par morālo kaitējumu

J
jautā:
08. decembrī, 2023
Ivars

Vai par ceļu satiksmes negadījumu izmaksāto 15 000 līdz 25 000 eiro apmērā – nemateriālie zaudējumi (morālais kaitējums) – ir jāmaksā nodoklis? Ja ir, cik lielā apmērā? Vai ir jādeklarē šī summa?

A
atbild:
15. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar nodokli neapliek kompensāciju, kas samaksāta cietušajam par radīto kaitējumu, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai brīvprātīgi kriminālprocesā; atlīdzību par morālo kaitējumu, pamatojoties uz tiesas nolēmumu civillietā. Tas noteikts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Neapliekamais ienākums, ja tas gadā ir lielāks par 10 000 eiro, jānorāda gada ienākumu deklarācijā.

Precizējot jautājumu un situāciju, par nodokļa piemērošanu vai atbrīvojumu jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā.