Lasīšanai: 1 minūte

Pabalstu izmaksā par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu

J
jautā:
03. decembrī, 2023
Arita

Labdien!
Bezdarbnieka pabalstu saņēmu katra mēneša 20. datumā.
Ar 1. decembri uzsāku darba attiecības, un bezdarbnieka statuss tika noņemts. Vai 20. decembrī es saņemšu kaut kādu daļu no pabalsta?
Vai arī tas nozīmē, ka no 20. novembra līdz 1. decembrim uzkrātās dienas man nepienākas?
Liels paldies! :)

A
atbild:
06. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu. Ja novembrī jums vēl bija bezdarbnieka statuss un ja darba attiecības uzsākāt 1. decembrī, tad bezdarbnieka pabalsts vēl tiks izmaksāts par novembri, ja vien nav pārsniegts pabalsta izmaksai noteiktais periods.

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā ne ilgāk par astoņiem mēnešiem šādā apmērā:

  • pirmos divus mēnešus – piešķirtajā apmērā;
  • trešajā un ceturtajā mēnesī – 75% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • piektajā un sestajā mēnesī – 50% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • septītajā un astotajā mēnesī – 45% no piešķirtā pabalsta apmēra.