Likums aizsargā patērētāju, pērkot gan jaunu, gan lietotu auto

J
jautā:
18. novembrī, 2023
Iveta

Labdien! Vai automašīnas pārdevējs drīkst pārdošanas sludinājumā norādīt nepatiesu automašīnas VIN numuru, līdz ar to maldināt pircēju par faktisko automašīnas nobraukumu? Esmu nokļuvusi šādā situācijā un nezinu, kā rīkoties.

A
atbild:
19. decembrī, 2023

Vispirms jānorāda –, ja šāds fakts konstatēts pirms auto iegādes, ieteicams vērsties pie pārdevēja un lūgt norādīt patieso VIN numuru vai šādu auto neiegādāties.

Vienlaikus nepieciešams saprast, vai automašīnas pārdevējs ir fiziskā vai juridiskā persona. Ja auto tiek pirkts no juridiskās personas, jābūt rakstiskam dokumentam, kas apliecina (pēc)pārdošanas garantijas apjomu un noteikumus. Mutiskas norunas nav dokuments un strīdu gadījumā nedod pircējam nekādu labumu, jo nav pierādāmas. Iegādājoties auto no juridiskās personas, kas sniegusi nepatiesus datus par pārdoto transportlīdzekli, var vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

Detalizētāka informācija, kā likums pasargā patērētāju, īpaši iegādājoties transportlīdzekli, pieejama šeit.