Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai nerezidentam ir nodokļu pienākumi Latvijā

J
jautā:
22. oktobrī, 2023
Sergejs

Labdien! Kopš 2022. gada oktobra esmu Latvijas Republikas nodokļu nerezidents pēc iesnieguma iesniegšanas un apstiprināšanas VID. Pastāvīgā dzīvesvieta un darbs šobrīd ir (un ienākumi tiek saņemti) Šveicē. Vai man joprojām ir pienākumi attiecībā uz nodokļiem vai citām lietām pret Latvijas Republiku, vēl arvien esot Latvijas Republikas pilsonim? Piemēram, vai jāturpina iesniegt gada ienākumu deklarāciju? Vai var būt problēmas saistībā ar to, ka alga tiek saņemta uz Latvijas bankā esošo kontu?

A
atbild:
25. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Citas valsts nodokļu rezidentam, ja Latvijā netiek gūti ienākumi, nav jāmaksā nodokļi Latvijā un nav jāiesniedz gada ienākumu deklarācija.

Latvijas tiesību akti neaizliedz atvērt kontu bankā citā valstī un norādīt savam darba devējam šo kontu darba samaksas pārskaitīšanai. Ko paredz finanšu tirgus politiku regulējošie normatīvie akti Šveicē, vai ir kādi ierobežojumi darba devējiem, jānoskaidro savā rezidences valstī.