TĒMA: Ārlietas

Pirms noslēgt laulību ar citas valsts pilsoni, jānoskaidro noteikumi konkrētajā valstī

J
jautā:
05. septembrī, 2023
Vita

Vēlos noslēgt laulību ar citas valsts, kur tradicionāli ir divi uzvārdi (viens ir no tēva, otrs – no mātes), pilsoni. Pēc laulībām vēlos pāriet vīra uzvārdā, taču pēc attiecīgās valsts likumdošanas tiek pārmantots tikai tēva uzvārds, mātes – ne. Ja pāriešu uz pilno vīra uzvārdu, tad šajā valstī tikšu uzskatīta par viņa māsu, nevis sievu. Vai ir iespējams pāriet tikai uz vīra uzvārda daļu, kas ir no tēva puses?

A
atbild:
07. septembrī, 2023

Jūsu jautājums attiecas uz tās valsts noteikumiem, ar kuras pilsoni jūs vēlaties noslēgt laulību. Līdz ar to jums ir ieteicams vērsties ar šo jautājumu konkrētās valsts kompetentajā iestādē. Pieļaujams, ka uz jūsu jautājumu var atbildēt attiecīgās valsts dzimtsarakstu nodaļas pārstāvis, kad jūs iesniegsiet dokumentus laulības noslēgšanai.

Papildus jūs varat izlasīt LV portāla skaidrojumu “Ko der zināt, slēdzot laulības ārzemēs”.