Lasīšanai: 1 minūte

Īpašnieks ir tas, kurš ierakstīts zemesgrāmatā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. oktobrī, 2022
Interese

Sveicināti! Viens no kopīpašniekiem, kurš dzīvo ārpus Latvijas, sevi oficiāli nereģistrē zemesgrāmatā. Kādi šajā situācijā ir iespējamie “zemūdens akmeņi”?

A
atbild:
19. oktobrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tas nozīmē, ka likuma priekšā iepriekšējais kopīpašnieks vēl joprojām ir nekustamā īpašuma īpašnieks ar visām no tā izrietošajām sekām, tostarp pienākumu maksāt visus maksājumus, kas saistīti ar nekustamo īpašumu.

Lai īpašumu ierakstītu zemesgrāmatā, ir jāmaksā valsts nodeva un kancelejas nodeva.

Valsts nodevas apmērs par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā fiziskai personai veido 1,5% no nekustamā īpašuma vērtības. Vairāk par nodevām skatīt šeit.