Nr. 13789

Personas tiesības piedalīties publiskā pasākumā

 
Jautā: Viks | 07.02.2018

Labdien! Vēlējos noskaidrot savas kā privātpersonas tiesības, apmeklējot publiskus pasākumus, piemēram, novadā brīvdabas festivālu vai koncertu vietējā kultūras namā. Kādas tiesības organizatoriem liegt ieeju situācijā, ja esmu iegādājies biļeti vai arī grasos to iegādāties pie kases, bet uzreiz saņemu piezīmi, ka varu biļeti nepirkt, jo mani tāpat pasākumā neielaidīs? Pieņemu, ka varbūt šāda attieksme balstās kāda sena notikuma atstāstā. Vai vispār drīkst liegt ieeju, atsaucoties uz kādu iepriekš notikušu situāciju vai pieņēmumu, ka tāda ir bijusi? Vai viņi drīkst aizbildināties ar: „Tu šeit esi nevēlams, atsaucoties uz iekšējiem noteikumiem,” bet nekonkretizējot, kas tieši pārkāpts? Mani interesē, ko nosaka likums.

Atbilde sniegta: 13.02.2018.
Līga Pauliņa
LV portāls

Saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.

Saskaņā ar minētā likuma 14. pantu publiska pasākuma apmeklētājam un dalībniekam ir pienākumi:

  • ievērot sabiedriskās kārtības un drošības noteikumus, kā arī ugunsdrošības un vides aizsardzības prasības;
  • ievērot pasākuma organizatora izstrādātos noteikumus un izpildīt pasākuma organizatora, par sabiedrisko kārtību un drošību atbildīgās personas, par tehnisko drošību atbildīgās personas, kārtības uzturētāju, kā arī valsts un pašvaldības amatpersonu norādījumus par sabiedrisko kārtību un drošību.

Tādējādi, ja Jūs neielaiž publiskā pasākumā, Jums ir tiesības lūgt pasākuma nolikumu vai organizatora izstrādātos noteikumus, kuros ir paredzēti izņēmumi pasākuma apmeklēšanai.

Pretējā gadījumā, ja Jūs ievērojat Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktos vispārīgos ar publiska pasākuma norisi saistītos ierobežojumus, Jums nevar tikt liegta ieeja publiskā pasākumā.

KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv