Nr. 13612

Vai pirkuma līgumam ir noilguma termiņš?

 
Jautā: Agnese | 11.01.2018

Radusies sekojoša situācija: ir daudzdzīvokļu māja Jelgavas rajonā, kas sadalīta dzīvokļu īpašumos (esam vieni no īpašniekiem). Bēniņu telpas pārdotas 2003. gadā personai X uz pirkuma līguma pamata, taču īpašnieks nav nostiprinājis savas tiesības zemesgrāmatā. Šobrīd ēkai nepieciešams remonts, bet šis cilvēks X nevēlas ieguldīt naudu. Cilvēkam, kam īpašums pēc zemesgrāmatas datiem pieder  - persona A - , līdzekļu nav un ir pārliecināts, ka īpašums tam nepieder kopš 2003. gada. Jautājums, vai šim pirkuma līgumam ir kāds noilguma termiņš? Vai mēs šos bēniņus varam nopirkt no personas A vai piesaistīt mājai kā koplietošanas telpas?

Atbilde sniegta: 12.01.2018.
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Tā kā ir noslēgts pirkuma līgums, nevaru ieteikt slēgt vēl citu pirkuma līgumu, par to ir paredzēta kriminālatbildība. Būtu nepieciešams zināt, vai puses ir bijušas pie notāra un parakstījušas nostiprinājuma lūgumu par īpašumtiesību maiņu (kad tika parakstīts pirkuma līgums). Ja šāda darbība ir veikta, tad pārdevējs šo nostiprinājuma lūgumu var iesniegt zemesgrāmatā un īpašumtiesības tiks pārreģistrētas. Vēl pārdevējs var celt tiesā prasību par darījuma pabeigšanu. Savukārt, lai netiktu kavēts ēkas remonts, dzīvokļu īpašnieki pieņem lēmumu veikt remontu, nosakot precīzus maksājumus, un, kad būs izveidojies parāds, varēs celt tiesā prasību par parāda piedziņu. Likums nosaka, ka par īpašnieku tiek uzskatīts tas, kurš ierakstīts zemesgrāmatā.

KOMENTĀRI
1


drošības attēls
Zvaigzne
Iesaka:  +0 -0
Jautājums bija par noilguma termiņu, ko vēsta arī virsraksts. Pēc būtības netika atbildēts. Vai nekustamā īpašuma pirkuma līgumam ir vai nav noilgums, ja ir cik ilgs?
15.01.2018 09:24:23
Nepatīk
Patīk
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv