Nr. 12966

Optometriķu darbība netiek uzraudzīta

 
Jautā: Dana | 10.10.2017

Kas Latvijā kontrolē darba kvalitāti optikas un optometrijas jomā?

Atbilde sniegta: 14.11.2017.
Edīte Brikmane
LV portāls

Veselības inspekcija atbilstoši kompetencei veic ārstniecības iestāžu un ārstniecības personu uzraudzību, kā arī veic medicīnas ierīču (brilles, ietvari, kontaktlēcas, lēcu tīrāmie šķidrumi) uzraudzību un kontroli. Optikas saloni netiek klasificēti kā ārstniecības iestādes, kā arī optometriķi nav ārstniecības personas, līdz ar to šīs jomas uzraudzība pašlaik netiek regulēta.

Uzreiz jāpiebilst, ka 2020. gada 1. janvārī situācija mainīsies, jo spēkā stāsies grozījumi Ārstniecības likumā, kas papildina likuma 45.1 panta pirmo daļu ar vārdu "optometrists". Tas nozīmē, ka līdz ar grozījumu stāšanos spēkā arī optometrists būs uzskatāms par funkcionālo speciālistu jeb ārstniecības personu, kas ieguvusi otrā līmeņa profesionālo augstāko medicīnisko izglītību un darbojas atbilstoši savai kompetencei ārstniecībā un kuras darbību attiecīgi uzrauga Veselības inspekcija.

Jebkurā gadījumā ar sūdzībām par pakalpojuma kvalitāti var vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, kas palīdz risināt patērētāju strīdus arī optikas un optometrijas jomā. 

SAISTĪTIE RESURSI
Tiesību akti
KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv