Nr. 12964

Sasniedzot pensijas vecumu, priekšlaicīgi piešķirto pensiju maksā pilnā apmērā

 
Jautā: Rita | 10.10.2017

Sveicināti! Vecumā 61 gads un 4 mēneši plānoju iet priekšlaicīgā pensijā (esmu dzimusi 15.01.1957) un saņemt 50% no pilnas vecuma pensijas summas. Jautājums: kad man iestāsies vecuma pensija, t.i., no 63 gadiem un 9 mēnešiem, vai es obligāti saņemšu pilnu vecuma pensijas summu, kas ir divas reizes lielāka par piešķirto priekšlaicīgās pensijas summu? Vai likuma izmaiņas, kas varētu būt pieņemtas laika posmā, kamēr būšu priekšlaicīgā pensijā, tomēr var negatīvi ietekmēt/koriģēt manu pilnās vecuma pensijas summu?

Atbilde sniegta: 12.10.2017.
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensija priekšlaicīgi tiek piešķirta uz mūžu, līdz ar to, sasniedzot īsto pensijas vecumu, vecuma pensija būs tā pati priekšlaicīgi piešķirtā vecuma pensija, mainīsies tikai tās izmaksas nosacījumi. Tas nozīmē – pensiju izmaksās pilnā apmērā, kāda tā tika aprēķināta, kad pieprasījāt pensiju priekšlaicīgi.

Vēl jāpiebilst, ka ikgadējā pensiju pārskatīšanā 1. oktobrī indeksē arī priekšlaicīgi piešķirto pensiju.

Pēc likuma “Par valsts pensijām” plašajām izmaiņām, tostarp no 2014. gada pakāpeniski paaugstinot pensijas vecumu, lai nodrošinātu pensiju budžeta ilgtspēju, likumā nav bijis grozījumu, ko varētu uzskatīt par pensionāriem nelabvēlīgiem. Arī nākamajam gadam likumā jau pieņemtās izmaiņas ir pozitīvas, indeksācijā paredzot labvēlīgākus nosacījumus cilvēkiem ar ilgu darba stāžu.

SAISTĪTIE RESURSI
Tiesību akti
KOMENTĀRI
JAUNĀKIE
Bruņinieku 41, Tālr.: 673-106-75
Rīgā, LV-1011 E-pasts: portals@lv.lv